Nauka słówek z niemieckim lektorem

Każda chwila jest dobra, żeby wykorzystać ją na naukę języka obcego, na przykład niemieckiego. Różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania powodują, że obecnie można pobrać z internetu pliki ze słówkami czy rozmówkami i słuchać ich w samochodzie, na urządzeniu do odsłuchiwania mp3 czy na komórce.

Lektor mówi słówko lub zdanie, a my je powtarzamy. Tego typu szybka nauka umożliwia nie tylko nauczenie się różnych słówek i zwrotów, ale także poprawienie niemieckiej wymowy. Samodzielna nauka języka online ma wiele plusów, bo nie trzeba nic płacić i można uczyć się wtedy, kiedy ma się na to czas i ochotę. Jednak z drugiej strony czasami zaniedbuje się wtedy ćwiczenie wymowy. Pewnym rozwiązaniem jest korzystanie z lekcji z niemieckim lektorem przez Skype. Jednak można też korzystać z zupełnie darmowych kursów internetowych, które zawierają pliki dźwiękowe. Można ich słuchać przed komputerem w domu albo, jak już zostało wcześniej wspomniane, pobierać i słuchać na spacerze, w drodze do pracy, w samochodzie itd.

Kursy języka niemieckiego z lektorem podzielone są zwykle na wiele części, z których każda dotyczy nieco innego tematu. Najczęściej są to słowa oraz zwroty, które są praktyczne i przydatne w codziennych sytuacjach życiowych. Jeśli ktoś uczy się siedząc przed komputerem może też korzystać z takich form nauki, jak tłumaczenie zwrotów ze słuchu czy pisanie ze słuchu. Z kolei lekcje niemieckiego na mp3 są może mniej angażujące, ale nawet ciągłe odtwarzanie tych samych zwrotów może spowodować, że zostaną zapamiętane w automatyczny sposób. Wiele zależy tutaj od podejścia. Niektórzy traktują słuchanie podcastów jako uzupełnienie nauki. Dodatek, który może trochę pomóc. Inni bardzo przykładają się do słuchania i powtarzania, chcąc od razu zapamiętać jak najwięcej z danej lekcji. Na pewno jest też tak, że różne osoby wolą nieco inne sposoby uczenia się języka. Jeśli ktoś ma dobrą pamięć słuchową to nauka niemieckiego z lektorem jest dla niego dobrym sposobem na szybkie zapamiętanie słówek.

Search
Archives