Konwersacje po niemiecku przez Skype

Wiele osób chętnie uczy się języka niemieckiego z pomocą komputera i Internetu. Można korzystać z kursów, testów, ćwiczeń, gier online. W ten sposób uczy się zarówno pisowni, jak i wymowy dzięki dostępowi do mp3.

Coraz bardziej popularna staje się też nauka języków przez Skype. Są osoby, które zdecydowanie wolą kontakt z drugą osobą podczas nauki zasad języka czy wymowy słówek. Decydując się na taki rodzaj nauki niemieckiego z native speakerem nie trzeba wychodzić z domu, aby odbywać indywidualne lekcje. Jednocześnie są one tańsze niż zajęcia z prywatnym nauczycielem „na żywo”. Dużą zaletą nauki języka przez Skype jest to, że można dowolnie ustalać godziny spotkań przed komputerem. Tego typu kurs ma pewną przewagę nad lekcjami online. Chodzi o to, że nauczyciel może dopasować sposób i tempo nauki do indywidualnych potrzeb ucznia. Poza tym zawsze można poprosić o skupieniu się nad wybranym tematem, na przykład słownictwem dla pielęgniarek, opiekunek osób starszych czy dzieci, mechaników, kelnerek itd. Bywa to bardzo przydatne jeśli ktoś planuje wyjazd za granicę w celu poszukiwania pracy.

Żeby uczyć się języka niemieckiego przez Skype trzeba tylko zadbać o odpowiednio szybki Internet i zainstalowanie programu umożliwiającego połączenie się z native speakerem. Podczas lekcji korzysta się ze słuchawek z mikrofonem oraz kamerki. Właściwie niewiele różnią się więc od zajęć prywatnych czy prowadzonych w szkołach językowych, a przeziębienie czy wyjazd nie muszą być powodem odwoływania lekcji. Oprócz lekcji i konwersacji zwykle można też otrzymać dostęp do wielu ćwiczeń dotyczących gramatyki i słownictwa. Zazwyczaj istnieje możliwość odbycia jednego „spotkania” zupełnie za darmo. W ogóle podczas lekcji lektor korzysta z wirtualnej tablicy, filmików, mp3, pomocy online, a także z normalnego podręcznika. Uczeń otrzymuje poza tym materiały pomocnicze mailem. Mogą to być między innymi podcasty – nagrania ze słówkami czy rozmówkami po niemiecku w formacie mp3, których można słuchać nawet jadąc samochodem. Jeśli jednak ktoś nie ma w ogóle pieniędzy na kurs językowy może spróbować poprosić o pomoc znajomego, który dobrze zna niemiecki i co jakiś czas kontaktować się z nim przez Skype, żeby porozmawiać w tym języku.

Search
Archives